אוסמוזה

מבצעים שונים של מטהרי מים

לרכישת תמי4 במבצע באתר - לחץ כאן
 אוסמוזה
גשם שוטף יורד על שדה הפרחים והוא סוחף לאיטו מים עם רגבי אדמה מומסים היורדים אט אט על שורשי הפרחים. לגימת בקבוק קולה קר נספגת לאיטה בתאי הגוף האנושי ומזינה אותו.
נשמע בנאלי? חשבתם פעם כיצד זה קורה? מי אחראי בעצם על סינון הנוזל והעברת האנרגיה שלו לתאי הצומח והחי? התשובה היא תהליך מיוחד שקיים בטבע ושמו : אוסמוזה .
 
תהליך אוסמוזה
תהליך העברת הנוזלים לתאים וסינונם נעשה ע"י תהליך הנקרא אוסמוזה. העיקרון הבסיסי של תהליך זה מבוסס על עקרון פיזיקאלי הנקרא דיפוזיה המתאר תהליך של מעבר חלקיקים מחומר בעל צפיפות גבוהה לחומר בעל צפיפות נמוכה.אוסמוזה מתארת  תהליך דומה בנוזלים. אם ניקח נוזל לדוגמה - מולקולות מים ונגדיר אותו כממס, נערבב בו מומסים שונים לדוגמה -  סוכר בספל מים חמים ונחבר את הנוזל כולל מים חמים וסוכר למיכל מים נקיים יתבצע תהליך של מעבר מומסים דהינו סוכר למיכל המים הנקיים.
אם ניקח את אותו מיכל עם הנוזל ומומסים שונים ונחבר אותו למיכל ריק כאשר בין המיכלים נציב מסנן אשר מעביר רק חלק מהמומסים יתבצע תהליך של מעבר מים נקיים עם מעט מומסים למיכל הריק עד למצב שוויוני בו תהיה צפיפות מומסים זהה בשני המיכלים.
הלחץ שנוצר על המסנן הוא לחץ טבעי הנוצר עקב עקרון הדיפוזיה כך שבתהליך זה לא נדרש להשקיע אנרגיה.
תהליך זה הוא הגורם לתאים בגופם של הדגים החיים במים ובצמחים השונים לסנן את הנוזלים המועברים אליהם לקבלת אנרגיה נדרשת ומאוזנת.
 
אוסמוזה ואוסמוזה הפוכה אלו שני תהליכים הפוכים אשר אין להתבלבל בהם. בעוד האוסמוזה הוא תהליך טבעי באוסמוזה הפוכה יש להתערב ולהפעיל לחץ חיצוני שייצור אותה. בפירוט יותר ניתן להסביר שבאוסמוזה הפוכה אנו מעוניינים לסנן את המים ממומסים לגמרי נגד העיקרון הפיזיקאלי של הדיפוזיה, כך שכדי ליצור מסנן אשר מסנן באופן מושלם את המים מכלל המומסים השוהים בתוכו צריך להשקיע אנרגיה למנוע מהמומסים לזהם את המים הנקיים. לדוגמה - אם ניקח מיכל מים עם מלח מומס וחבר אילו מיכל מים נקיים, המים מהמיכל עם המים המלוחים יעברו ללא המלחים למיכל המים הנקיים. בתהליך האוסמוזה ההפוכה משתמשים בעיקר למערכות סינון וטיהור מים  שם אנו דרושים מים נקיים וצלולים ללא ריכוז כלשהוא של מומסים אפילו לא הקטן ביותר.
 
תגיות:   אוסמוזה    אוסמוזה הפוכה    טיהור מים   

מבצעים שונים של מטהרי מים

לרכישת תמי4 במבצע באתר - לחץ כאן
 

מאמרים נוספים בתחום מטהרי מים - טיהור מים

מסנני מים
הברז שאתם שותים התמימים למראה מכילים מתכות מסוכנות, חומרים מסרטנים , חלודה, אבנית וכלור כבר לא ממש מתחשק להמשיך ללגום נכון? מסנני מים יעניקו לכם חווית שתייה אחרת לגמרי.
מניעת אבנית
אתם מוזגים מים מהקומקום לכוס קפה של בוקר יחד עם המים צפים בנחת חתיכות לבנות גושיות הצצה חטופה לקומקום מגלה שהוא לגמרי לבן. כן זוהי האבנית.
למה לטהר מים?
בוודאי יצא לכם לשאול את עצמכם למה לטהר מים? מדינת ישראל מדינה מפותחת הדואגת לתווי תקן ובודקת את המים שלא ימצאו רעילים, אם כך למה להוציא כסף נוסף ולא מיותר בכלל עבור טיהור מים?
אוסמוזה
תהליך העברת הנוזלים לתאים וסינונם נעשה ע"י תהליך הנקרא אוסמוזה. הבסיסי של תהליך זה מבוסס על עקרון פיזיקאלי הנקרא דיפוזיה המתאר תהליך של מעבר חלקיקים מחומר בעל צפיפות גבוהה לחומר בעל צפיפות נמוכה
טיהור מים
יהור מים הינו תהליך שהמים עוברים כדי להתאים למטרה מסוימת: רפואה , חקלאות, תעשייה, כאשר רוב טיהור המים נעשה לשם צריכת מי שתייה. בתהליך הטיהור מוסרים חומרים מזיקים שונים: כימיקלים רעלים וחומרים מזהמים
חלודה במים
כדי לסנן חלודה מהמים ניתן להשתמש בשתי שיטות האחת להתקין מסנן מכני בצינור הראשי של המים המסננת תסנן את החלודה והמים שיזרמו לביתכם יהיו נקיים וצלולים...
אוסמוזה הפוכה
אוסמוזה הפוכה - תהליך האוסמוזה משמש אותנו רבות בחיי היום יום. בשיטת אוסמוזה הפוכה ניתן לייצר תרכיזים בתחום המזון, להפחית אלכוהול מיין, להתפיל מי ים ולבצע סינון איכותי המטהר את מי השתייה שלנו
צור קשר