טיהור מים

מבצעים שונים של מטהרי מים

לרכישת תמי4 במבצע באתר - לחץ כאן
טיהור מים
מצב מי הברזים בישראל זוהי סוגיה שמעסיקה כל אחד ואחד מאיתנו.
בעקבות בדיקות מדגמיות של מים על ידי משרד הריאות אשר חשפו מתכות במים  החורגים מהתקן, ובדיקות שונות שהראו שמי הברז מלאים בחיידקים, בחומרים מזיקים ממקור אורגני, חלודה, אבנית, וחומרים מסרטנים יותר ויותר אנשים שחסים על בריאותם מתעניינים בטיהור מים.
 
מהו טיהור מים?
טיהור מים הינו תהליך שהמים עוברים כדי להתאים למטרה מסוימת: רפואה , חקלאות, תעשייה, כאשר רוב טיהור המים נעשה לשם צריכת מי שתייה.
בתהליך הטיהור מוסרים חומרים מזיקים שונים: כימיקלים רעלים וחומרים מזהמים ממקורות אורגניים שונים.
 
כיצד מתבצע טיהור המים?
ישנם שלוש שיטות עיקריות לטיהור מים:
שיטת סינון מכני: המסננת כשמה כן היא, מעבירה את המים הטובים, הטהורים ומשאירה מאחור את החלקיקים שאינם רצויים ושאר מרעין בישין . המסנן המכאני מותקן על שעון המים המרכזי ומסנן את כל המים שזורמים לבית. למסנן זה שני חסרונות בולטים: הוא אינו מסנן את האבנית, כך שהמים שמתקבלים מכילים בדיוק את אותה רמת אבנית שהייתה קודם הסינון, ובנוסף – המסנן צובר לכלוך המקטין את היקפו וכך לחץ המים בברז יורד.
את המסנן המכאני יש להחליף לעיתם תכופות יחסית
מסנן פחם: הפחם מסייע לשיפור ריח וטעם המים. הוא מסנן את המים מכלור ומחומרים אורגנים מזיקים שונים אך אינו משפיע על מינרלים ומתכות, ואינו מטהר את המים מחיידקים. חסרונו הבולט הוא בכך שהוא מהווה בית גידול לחיידקיים שמתרבים בו ודורש תחזוקה ביעילות גבוהה יחסית.
שיטת האוסמוזה ההפוכה – המשלבת בין שתי השיטות שהוזכרו מכילה גם סינון מכני וגם פחם פעיל. המערכת פועלת באמצעות ממבראנה חצי חדירה – כמין רשת בעלת חורים זעירים ביותר . המסננת פועלת על עיקרון האוסמוזה ההפוכה ומשאירה "בחוץ" מזהמים שונים כגון מתכות, חיידקים, וכמקלים והמים המטוהרים זורמים פנימה.
חסרונה הבולט היא בכך שגורמת לצריכת מים גבוהה יותר ולכן גוררת עלויות גבוהות יותר.
 
טיהור מים אינו רק מוסיף לבריאות המים אלא משפר באופן ניכר את טעמם צבעם וצלילותם וכל זה חשוב להזכיר בלי לפגוע על ידי עשרות בקבוקי פלסטיק באיכות הסביבה.
תגיות:   טיהור מים    מטהרי מים   

מבצעים שונים של מטהרי מים

לרכישת תמי4 במבצע באתר - לחץ כאן
 

מאמרים נוספים בתחום מטהרי מים - טיהור מים

מסנני מים
הברז שאתם שותים התמימים למראה מכילים מתכות מסוכנות, חומרים מסרטנים , חלודה, אבנית וכלור כבר לא ממש מתחשק להמשיך ללגום נכון? מסנני מים יעניקו לכם חווית שתייה אחרת לגמרי.
מניעת אבנית
אתם מוזגים מים מהקומקום לכוס קפה של בוקר יחד עם המים צפים בנחת חתיכות לבנות גושיות הצצה חטופה לקומקום מגלה שהוא לגמרי לבן. כן זוהי האבנית.
למה לטהר מים?
בוודאי יצא לכם לשאול את עצמכם למה לטהר מים? מדינת ישראל מדינה מפותחת הדואגת לתווי תקן ובודקת את המים שלא ימצאו רעילים, אם כך למה להוציא כסף נוסף ולא מיותר בכלל עבור טיהור מים?
אוסמוזה
תהליך העברת הנוזלים לתאים וסינונם נעשה ע"י תהליך הנקרא אוסמוזה. הבסיסי של תהליך זה מבוסס על עקרון פיזיקאלי הנקרא דיפוזיה המתאר תהליך של מעבר חלקיקים מחומר בעל צפיפות גבוהה לחומר בעל צפיפות נמוכה
טיהור מים
יהור מים הינו תהליך שהמים עוברים כדי להתאים למטרה מסוימת: רפואה , חקלאות, תעשייה, כאשר רוב טיהור המים נעשה לשם צריכת מי שתייה. בתהליך הטיהור מוסרים חומרים מזיקים שונים: כימיקלים רעלים וחומרים מזהמים
חלודה במים
כדי לסנן חלודה מהמים ניתן להשתמש בשתי שיטות האחת להתקין מסנן מכני בצינור הראשי של המים המסננת תסנן את החלודה והמים שיזרמו לביתכם יהיו נקיים וצלולים...
אוסמוזה הפוכה
אוסמוזה הפוכה - תהליך האוסמוזה משמש אותנו רבות בחיי היום יום. בשיטת אוסמוזה הפוכה ניתן לייצר תרכיזים בתחום המזון, להפחית אלכוהול מיין, להתפיל מי ים ולבצע סינון איכותי המטהר את מי השתייה שלנו
צור קשר